He that would eat the kernel must crack the nut

Що таке mba?

Визнана на міжнародному рівні програма підготовки менеджерів вищої ланки у бізнесі та управлінні. Проте цінність MBA-диплому не обмежується лише сферою бізнесу. Ступінь MBA може бути корисна для просування кар'єрними сходами в державному секторі, уряді, приватній промисловості та інших областях.

Дізнатися більше

Чи підходжу я для mba?

MBA student

Відповідь на запитання залежить від школи, в яку Ви подаєтесь, та тих вимог, які ця школа ставить перед потенційними студентами. Тим не менш, існують загальні критерії відбору на МБА програми, про які йтиметься нижче.

 • ДОСВІД РОБОТИ

  Більшість MBA-програм вимагають щонайменше 2 роки досвіду роботи, проте велика кількість кандидатів мають за плечима більше 2 років професійного досвіду. Ваша конкурентоспроможність оцінюватиметься на фоні середньої кількості років досвіду всіх вступників. Багато шкіл публікують статистичну інформацію на своїх веб-сайтах. Якщо Ви суттєво програєте іншим кандидатам у досвіді роботи, не засмучуйтесь передчасно: школа може врахувати Ваші сильні сторони.

 • Результат стандартизованого тесту

  Хоча існують бізнес-школи, які не вимагають GMAT для вступу на MBA-програми, більшість навчальних закладів використовують результат тесту як один з основних критеріїв відбору. Високий результат GMAT свідчить про Вашу готовність навчатися в англомовному середовищі. Деякі школи вимагають певного мінімального бала з GMAT, але, як правило, Ваш результат тесту повинен бути в межах середнього результату студентів, який можна знайти на офіційному сайті школи.

  Якщо ваш бал по GMAT низький, необхідно зробити акцент в анкеті на ваших сильних сторонах. Деякі бізнес-школи можуть вимагати GRE замість GMAT, інші пропонують пройти внутрішній тест. Якщо ви не є носієм мови і не отримували освіту в англомовному середовищі, вам також необхідно буде здати IELTS або TOEFL.

 • Успіхи в навчанні

  Окрім досвіду роботи та результату GMAT бізнес-школи вимагатимуть Ваш GPA та інші характеристики академічної успішності. Як правило, для вступу в топову бізнес-школу необхідний GPA не нижче 3,5. Інтерв'ю з представником школи є також одним із важливих етапів процесу вступу. Інтерв'ю триває близько 60 хвилин, має індивідуальний характер і часто проводиться через відеозв'язок. Результати оголошуються через тиждень або у зазначений термін.

 • Позакласна діяльність

  Не будучи обов'язковими критеріями відбору кандидатів, Ваша участь у благодійній діяльності або інших соціальних заходах може посилити Вашу кандидатуру.

 • Інтерв'ю

  Після розгляду Вашої заявки більшість бізнес-шкіл також вимагатимуть пройти хоча б одне інтерв'ю, щоб Ви були допущені до програми MBA. Зазвичай інтерв'ю мають індивідуальний характер і проводяться тет-а-тет телефоном або через відео-конференцію.

Отже, як повинен виглядіти потенційний студент бізнес-школи?

 • Досвід роботи: мінімум 2-3 роки

 • Хороший результат з GMAT або GRE

 • Диплом із високим GPA

 • Активна позакласна діяльність

Типи MBA програм

 • Фул-тайм MBA

  Фул-тайм MBA підходить для кандидатів із досвідом роботи від 2 до 7 років. Поєднувати роботу та фул-тайм MBA практично неможливо. Левова частка MBA програм триває 2 роки.

  Дворічні програми фул-тайм MBA ділять студентів на так звані «класи», в яких вони виконують завдання. Деякі програми MBA вимагають від студентів пройти літнє стажування між двома роками навчання. Часто це стажування перетворюється на повноцінну роботу після закінчення MBA. Другий рік програми MBA часто відводиться для вибіркових курсів, так званих «елективів».

  У Європі, а також у Великій Британії та деяких інших частинах світу, програми MBA можуть тривати всього один рік. Незважаючи на те, що ці однорічні програми зазвичай не пропонують студентам стажування, деякі з них використовують консалтингові проекти як його альтернативу.

 • Парт-тайм MBA

  Парт-тайм MBA призначений для студентів, які не можуть чи не хочуть переривати свою професійну діяльність. Їм надається можливість поєднувати здобуття освіти та роботу. Парт-тайм MBA може тривати від 2 до 5 років, залежно від рівня активності студента в навчальному процесі. Графік відвідування класів теж гнучкий. Випускники парт-тайм MBA, як правило, не можуть розраховувати на такий же рівень мобільності своєї кар'єри, як студенти фул-тайм програм.

 • Executive MBA

  На відміну від фул-тайм та парт-тайм MBA програм, Executive MBA підходить тільки для людей з великим досвідом роботи на високих керівних посадах (найчастіше від 7 до 10 років). EMBA розрахований на неповний робочий день та гнучкий графік зайнятості. Деякі школи пропонують заняття у вихідні, інші - вечорами, а треті - модульні варіанти планування (наприклад, один тиждень на місяць). Ці програми зазвичай тривають від 16 до 22 місяців. Як і багато MBA з частковою зайнятістю, EMBA часто використовує кластерну або когортну системи, створюючи відчуття соціальної єдності, властиве повній MBA.

 • Онлайн-MBA

  Онлайн-MBA це альтернатива для студентів, яким потрібна гнучкість з точки зору географії та планування. Тим не менш, жодних приводів для хвилювання немає: дипломи онлайн-MBA не відрізняються від дипломів інших програм МВА. Більше того, вони дозволяють своїм студентам виконувати курсові роботи у зручний для них час. Довжина програми варіюється від 3 до 4 років. Багато онлайн-програм проводять класи «асинхронно», тобто за допомогою попередньо записаних лекцій, але є і ті, які пропонують лекції в режимі реального часу (студент повинен бути он-лайн у встановлений школою час).

 • Змішаний MBA

  Змішаний MBA можна розглядати як комбінацію онлайн-MBA та парт-тайм MBA. Програма призначена для тих людей, які не мають ресурсів або бажання кидати роботу заради навчання. Ці програми часто включають кілька персональних семінарів протягом семестру, а також практичні завдання та обговорення в онлайн форумах.

 • Глобальний/Міжнародний MBA

  Глобальний (міжнародний) MBA приваблює величезну кількість іноземних студентів та викладачів та не фокусується на бізнес-практиках будь-якої однієї країни. Деякі школи пропонують студентам можливість «пересування» між різними бізнес-школами під час навчання. Така програма підходить для тих, хто займається міжнародним бізнесом.

Напишіть нам