He that would eat the kernel must crack the nut

Як вступити на MBA?

Дізнатися більше
 • Що необхідно для вступу на програму MBA?

  Існує певний набір базових вимог для вступу на МВА. Обов'язковою умовою є рівень бакалавра в акредитованому університеті. Крім цього, Вам необхідно скласти GRE (стандартизований тест для широкого спектру програм) або GMAT. Більшість кандидатів повинні також пройти тест, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (TOEFL чи IELTS). Останньою обов'язковою вимогою є наявність професійного досвіду (як правило, від 2 років).

 • Які документи необхідні?

  У стандартний перелік необхідних документів входять результати тестів GRE або GMAT, транскрипт диплома, 2-3 рекомендації та Ваше резюме. В онлайн анкеті школи Ви також повинні будете відповісти на довгі та короткі запитання та написати кілька есе. Теми та довжина есе відрізняються залежно від шкіл. Так, есе в Harvard можливо у формі самопрезентації перед уявними однокурсниками. Для заповнення анкет деяких бізнес-шкіл необхідно створити відеопрезентацію або відеорекламу.

 • Коли я можу подавати документи на МВА?

  Багато бізнес-шкіл використовують систему раундів для визначення термінів подачі заявок (rolling basis). Тобто школи мають чотири або п'ять крайніх термінів для подання аплікацій. Для бізнес-шкіл у США ці раунди зазвичай починаються у жовтні чи листопаді та тривають до квітня чи травня. Потенційні студенти можуть подати заявку у будь-який із цих термінів. Варто зазначити, що шанси зарахування зменшуються з кожним наступним раундом.

  Якщо Ви розраховуєте на отримання стипендії, Вам необхідно перевірити окремо терміни подачі на стипендіальну програму. Майте на увазі, що в деяких школах є особливі умови для отримання стипендії.

 • Як вибрати бізнес-школу?

  Вибір школи є найважливішою частиною процесу вступу. Не варто подаватися виключно до топових університетів. Враховуйте всі важливі для вас фактори при вступі до бізнес-школи: вартість навчання, спеціалізацію, географічне розташування та ін.

Навіщо закінчувати MBA?

 • Набути нових професійних зв'язків

  Говорять, важливо не те, що ти знаєш, а кого ти знаєш. У процесі навчання на MBA програмі Ви зустрічаєте велику кількість людей: Вас будуть оточувати професори, викладачі та студенти з усього світу. Стажування, що є обов'язковим компонентом багатьох програм МВА, - це спосіб інтегруватися в компанії та галузі, що Вас цікавлять. Більшість бізнес-шкіл фінансують заходи, в яких знайомитимуть своїх студентів із представниками бізнес-світу. Ви також матимете можливість відвідувати ярмарки вакансій.

 • Змінити локацію

  Програма MBA може розглядатися як спосіб переїзду до іншого міста або навіть до іншої країни. Перебування на новому місці протягом одного-двох років може допомогти Вам освоїтись на цій землі, знайти компанії, в яких Ви хочете працювати, та організувати зустрічі з потенційними роботодавцями. Багато потенційних студентів вибирають свою програму MBA на основі розташування школи, орієнтуючись на існуючі перспективи довгострокового перебування в тій чи іншій країні. У цьому випадку важливо ознайомитися з поняттям міжнародної мобільності. Цей показник вказує на частку студентів від загальної кількості випускників, які змогли знайти роботу в країні отримання MBA.

 • Просування по кар'єрних сходах

  Однією з найпоширеніших причин для отримання MBA є професійний зріст. Часто приходить відчуття того, що Ви досягли максимуму на своїй позиції і потребуєте нових знань для подальшого професійного розвитку. MBA може додати до вашого набору інструментів конкретні бізнес-навички, такі як лідерство або стратегічне мислення, які будуть мати велику цінність для вашого просування.

 • Збільшення доходу

  Хороша програма МВА може забезпечити суттєве збільшення вашої зарплати. Насправді цей критерій є одним з основних для рейтингових агенцій. Відповідно, MBA програма, яка не задовольняє умову підвищення заробітної плати своїх випускників щодо їхнього “вхідного рівня”, не може займати високі позиції у рейтингах.

 • Розвиток у інших функціональних галузях

  Студенти, які хочуть змінити професійну сферу, отримають безцінну інформацію про різні бізнес-області після завершення MBA. Наприклад, при переході від роздрібного сектора до енергетичного Ви отримаєте спеціальні знання з питань регулювання чи енергетичної політики. У свою чергу, зміна сфери інформаційних технологій на сферу маркетингу може вимагати іншого способу мислення про бізнес.

Напишіть нам